CONTACT BLOG RSS ABONEAZĂ-TE LOGIN
Discutie noua   Adaugare mesaj
1-8 mesaje din 8
ce parere aveti ?
Publicat de anonim_1636, in 29 Jul 2008, la 10:24
Raspunde Citeaza
Raspuns pentru: anonim_2765 (29 Jul 2008, 09:47)
din cate stiu e una si aceeasi fam doar ca difera numele
Publicat de anonim_2765, in 29 Jul 2008, la 09:47
Raspunde Citeaza
Si ultima masina, cea pentru saptamana trecuta a fost castigata de familiile Dragomir-Puha (de data aceasta Dragomir). Felicitari! Acum...numai cei care nu stiu ce se intampla (adica ce concurenta au) sau naivii incurabili mai participa la acest concurs, participare care, practic, echivaleaza cu o donatie in contul acestor castigatori. Presimt ca pana in octombrie acestia vor castiga in total cel putin 10 masini ...Un mare soc pentru cei care au o aversiune structurala fata de cei norocosi/"aplicati"...
Publicat de anonim_2765, in 27 Jul 2008, la 15:12
Raspunde Citeaza
Raspuns pentru: anonim_5475 (26 Jul 2008, 14:44)
Pentru corectitudinea informatiei...dansii nu au castigat chiar TOATE premiile mari (saptamanale) constand in masini BMW de pana acum : primul premiu (din luna iunie) a fost castigat de altcineva. ...

Ideea este urmatoarea : la extragerile saptamanale participa TOATE inscrierile pe care le ai de la inceputul promotiei si pana in ziua anterioara extragerii. Asadar inscrierile nenumarate pe care acestia le au pana acum vor participa la TOATE extragerile saptamanale de aici inainte , ceea ce inseamna ca sansele lor de a castiga in continuare masini raman foarte mari. Alta era situatia daca la extragerile saptamanale ar fiparticipat doar inscrierile sin saptamana respectiva; daca ar fi fost asa pentru a avea sanse mari de castig ar fi trebuit sa te inscrii cu multe mesaje saptamana de saptamana...Cred ca aici este o carenta a regulamentului care le aduce o paguba organizatorilor.

Sincer...nu particip la aceasta promotie. Chiar si 1000 de euro daca as investi n-am nici o sansa in fata cuiva care a investit pana acum, probabil, MINIMUM 10.000. Deja au castigat trei masini in valoare de 14.773 euro fiecare si 600 milioane...un calcul simplu ne duce la suma totala de peste 60.000 de euro. Asadar isi pot permite sa continue sa investeasca DIN PROFIT alti 10/20.000 de euro cu gandul ca ii vor recupera cu usurinta din foarte probabilele castiguri ulterioare de 100 milioane si masini, ca sa nu mai vorbim de marele premiu. Asadar...e clar ca un jucator normal are numai sanse pur teoretice...Personal am un respect constant pentru castigatori, dar imi dau seama cand nu am sanse si nu accept sa fiu EU sponsorul lor . Le urez lor si tuturor celor care participa multa bafta in continuare.
Publicat de Horatiu, in 27 Jul 2008, la 11:20
Raspunde Citeaza
Ceea ce zice Gheorghe e foarte clar pentru multi dintre cei care au participat la promotii. Insa problema e urmatoarea: este foarte greu sa stabilesti suma ce trebuie investita fara sa stii numarul de participari pe zi/saptamina/promotie. Doar asa poti calcula sansele. Dar poate inginerii stiu alte metode. Aici nu e o sansa calculabila absolut, ca la 6 din 49, sansa ca anumite sase numere sa iasa din 49, ci e una determinata de nr. de participanti si numarul de extrageri per promotie.

La Nutriday s-a vazut clar unde e sansa cea mai mare. Ma mira ca unul dintre cistigatorii de acolo nu participa la Cosmote si de ce nu participa. E poate mai prudent.
Publicat de anonim_2765, in 26 Jul 2008, la 16:34
Raspunde Citeaza
Raspuns pentru: anonim_2765 (26 Jul 2008, 16:27)
P.S. : la promotia Cosmote au castigat si vreo 6 premii zilnice in valoare de 100 milioane fiecare. Asadar aici au participat practic reinvestind castigurile initiale din cadrul aceleiasi promotii. Nu m-as mira sa castige si marele premiu care e, parca, o casa. Si sunt convinsa ca vor castiga in continuare si premii zilnice/saptamanale pentru ca, repet, investesc practic
o parte din banii cash castigati chiar la promotia Cosmote. Masinile sunt...suplimentul...
Publicat de anonim_2765, in 26 Jul 2008, la 16:27
Raspunde Citeaza
Nu este mare filozofie si nici nu stiu ce poveste cu aranjamente si "pile". In realitate este foarte foarte simplu :

1.Bucataria de la Magii a castigat-o cel care in intervalul promotiei respective a trimis cele mai multe sms-uri., fara tragere la sorti. Cum familiile respective participasera deja intensiv la promotia mama, cea cu stelutele si cu marele premiu de 100.000 euro, la care deja castigasera premii mici de 1000 de euro, ei aveau deja codurile de la ambalaje si le-au folosit si la promotia cu bucataria. Au avut cel mai mare numar de coduri, au castigat bucataria si, conform regulamentului, persoanele recomandate de castigatorul bucatariei au castigat automat, fara tragere la sorti, cuptoarele cu microunde. Intr-un final "apoteotic" domnul Cornel Puha a reusit sa castige la promotia mama si marele premiu de 100.000 euro cash/net.

2. La Cosmote principiul este clar : cu cat joci mai mult,cu atat ai sanse mai mari de castig. Dansii, avand banii cash castigati de la Maggi, ma refer la suta de mii de euro, au investit o parte din ei, au jucat zilnic, asadar au intrat in toate extragerile,zilnice sau saptamanale, si au castigat. La fel au procedat si cu promotia Knorr la care au castigat nenumarate bonuri de 6 milioane, dar...au ratat marele premiu, ceea ce dovedeste ca, totusi, mai ai nevoie si de o farama noroc...

Pe scurt : investesti, castigi! Simplu ca buna ziua. Fireste ca poti castiga si cu o singura participare, dar pentru a fi asa ai nevoie de noroc cu carul.

In concluzie...nu e nimic necurat la mijloc. Dansii au ce investi, participa si castiga. In plus mai au si farama de noroc fara de care joci degeaba.

P.S. : nu-i cunosc, n-am nici o legatura cu ei...ii felicit si le urez sincer noroc in continuare, si lor, si mie si tuturor!
Publicat de Gheorghe, in 26 Jul 2008, la 16:25
Raspunde Citeaza
Este firesc pentru cel care, afland de lansarea unei promotii si studiind regulamentul acesteia (si intelegandu-l), stie cat/cand/cum/la ce sa participe si are banii necesari (capital care se formeaza, se vede, si din castiguri). Trebuie sa-si faca si timp dar, de la un anumit nivel, merita. In rest, cine cunoaste cate ceva din teoria probabilitatilor, intelege, cine nu, vede numai conspiratii.
Publicat de anonim_5475, in 26 Jul 2008, la 14:44
Raspunde Citeaza
monopol dar sa stim si noi...
puha si dragomir ...in ult jumatate de an :
100.000 euro
un mobilier de 8.000ron
cuptoare microunde pt cunostinte -10 buc
3 bmw-uri seria 1 in 3 sapt , adica toate premiile mari de la cosmote
prea de tot....
informatii oficiale aveti le gasiti aici ...si astea sunt premiile "mari"

http://www.cautpromotii.ro/castigatori/nestle--stelutele-maggi-deschid-calea-catre-premii
http://www.infopromotii.ro/castigatori.aspx?promotie=123&premiu=100.000%20EURO
http://www.jocuripentrutine.ro/_promotional/winners_ro.asp?selection=show¤t=2008-07-06&date=26/7/2008
http://www.jocuripentrutine.ro/_promotional/winners_ro.asp?selection=show¤t=2008-07-13&date=26/7/2008
http://www.jocuripentrutine.ro/_promotional/winners_ro.asp?selection=show¤t=2008-07-20&date=26/7/2008
Discutie noua   Adaugare mesaj
1-8 mesaje din 8
Contact |  Blog |  Termeni şi condiţii |  Politica de confidenţialitate |  Sitemap |  Forum sitemap |  Despre noi
© Netstreet Media