CONTACT BLOG RSS ABONEAZĂ-TE LOGIN
Discutie noua   Adaugare mesaj
1-10 mesaje din 10
Pacat...
Publicat de Maria, pens., in 08 Sep 2008, la 19:24
Raspunde Citeaza
Raspuns pentru: anonim_2765 (04 Apr 2008, 20:08)
Cipri Onofrei', nu sunt ;absurda, nici nu fortez ;destinul;!! Ce s-a-ntamplat ,la , concursul, ;; Maggi, ''' m-a revoltat! Nu -pt, ca ;eu, fam, mea , copiii mei din ;;Spania, toti ;folosim; toate produsele ;;Mggi;;!! Cand am vazut, tabelul cu extragerile, din ;;Maramures;; unde ;;IIes Sorin, ia 2000E,,, +alte premii si alcineva ;;nimic!!Suntem pe calculator! Cei; care participam de multi ani;!! De ce nu sunt ;;corecti;??Cum poate lua aceeasi persoana, doar ea, premii de 6ori??? De ce nu se verifica si ;;fidelitatea;???? ;Apoi ;; COCOS GHEORGHE; ;; la fel!!!!!!Asa ca ;din partea mea sa fie 1milion de concursuri, nu mai particip!!!!!!!!Sa participe;;;;ABONATII LOR;;!!!!!!!! ' Maria, Baia-Mare,,,MM, Sa auzim de bine, Succes, la concursurile ;;corecte;;!!
Publicat de Cipri onofrei, in 08 Sep 2008, la 19:07
Raspunde Citeaza
As fi dorit ca si la acest concurs sa fie castigator ;; Georget Cucos!!!!!!! Si Sorinel IILes!!!!!!!! Ca au fost fff, norocosi la luat de ;p;euro ;la alte , ;;premii;!!

care sorinel?
Publicat de Celina, in 05 Sep 2008, la 20:14
Raspunde Citeaza
As fi dorit ca si la acest concurs sa fie castigator ;; Georget Cucos!!!!!!! Si Sorinel IILes!!!!!!!! Ca au fost fff, norocosi la luat de ;p;euro ;la alte , ;;premii;!!
Publicat de Cipri onofrei, in 05 Apr 2008, la 19:29
Raspunde Citeaza
salutare , in mare parte sunt de acord cu anonimul de mai jos
sincer sa fiu nici mie nu prea in place campania asta desi premiul e destul de frumusel
puteau sa gaseasca organizatorii o alta metoda de a se acorda premiul cel mare... si sa nu ii las asa in ceata o sa vin si cu cateva sugestii ...cine stie poate , din respect pt consumatorii vor adauga un act aditional :
var1 : sa se faca o extragere de x - un nr oarecare , de preferat cat mai mare si apoi fiecare persoana sa se prezinte cu cea mai frumoasa , mare prajitura si sa castige cel/ cea care are vol. prajiturii cel mai mare
sau
var 2: sa castige cel / cea care are cele mai multe nr de bonuri inscrise incampanie
si sa termin cu o alta discriminare : mie personal , in timpul liber imi place enorm sa gatesc , inclusiv sa fac prajituri... nu vad de ce nu as putea participa pt premiul cel mare din simplu motiv ca nu sunt mama pana acum sunt DEZAMAGIT ....sper ca organizatorii , sa citeasca aceste randuri
Publicat de anonim_2765, in 04 Apr 2008, la 20:08
Raspunde Citeaza
Raspuns pentru: Moderator 1 (04 Apr 2008, 16:58)
Publicat de Moderator 1, in 04 Apr 2008, la 16:58
Raspunde Citeaza
Raspuns pentru: anonim_2765 (04 Apr 2008, 16:36)
Inteleg ce vrei sa spui.
Dar poate ca doamna X are un fiu care are calculator si Internet si pe care le foloseste de obicei pentru descarcat muzica (in satul despre care iti vorbeam e foarte la moda sa ai laptop si sa asculti muzica pe Net). Ma gandesc la un exemplu concret din acest sat, o doamna care este bucatareasa la o mare crama din apropiere si are copii cu laptop. Ar putea ruga si personalul de la crama sa intre pe Net de la receptie sau din restaurant si sa o voteze :-) Ce mai poze s-ar face cu bunatatile pregatite de ea si savurate de un restaurant intreg! (Na, ca regulamentul nu e chiar atat de restrictiv; nu prevede ca bucataresele de profesie nu au voie sa participe ).
Publicat de anonim_2765, in 04 Apr 2008, la 16:37
Raspunde Citeaza
Raspuns pentru: Moderator 1 (04 Apr 2008, 16:09)
Comentariul de mai jos este un raspuns pentru moderator, bineanteles...
Publicat de anonim_2765, in 04 Apr 2008, la 16:36
Raspunde Citeaza
Raspuns pentru: anonim_2765 (04 Apr 2008, 13:08)
Salut si tie,
Raspunsul tau este pertinent, desi previzibil, dar e ok. Sincer vorbind nici macar nu steptam vreun raspuns, ci mai degraba comentarii pro sau contra de la utilizatorii acestui site. O observatie insa : cand ma refeream la accesul la internet nu ma refeream la aspectele tehnice pe care acesta il implica (arie de acoperire, etc), ci la incidenta lui ca NOTIUNE si ACTIUNE in randul anumitor categorii din cadrul populatiei totale. Degeaba pe dealul "x" din localitatea "y" exista acces teoretic la internet, daca mama "Z'' care locuieste acolo nu are nici macar idee ce e acela internetul (notiune) si, presupunand ca are avea, nu are CUM sa-l foloseasca pentru ca nu are calculator personal, sau acces la vreunul.(actiune). Cred ca intelegi exact ce vreau sa spun, desi, din lipsa de timp, am scris acest comentariu pe fuga. Cat despre votantii neutrii...sa fim seriosi, ponderea acestora este absolut NESEMNIFICATIVA in masa totala a votantilor, ei neavand vreun fel de influenta asupra rezultatului final. Asta e o certitudine.
Publicat de Moderator 1, in 04 Apr 2008, la 16:09
Raspunde Citeaza
Raspuns pentru: anonim_2765 (04 Apr 2008, 13:08)
Salut, Anonimule!
Vei fi poate surprins sa afli ca eu, moderatoarea de serviciu, imi fac datoria chiar acum scriindu-ti pe Infopromotii de la marginea unui sat, din varful unui deal. Mi-am luat la mine si o conexiune mobila, sa fie de rezerva, dar oricine are telefon fix de la Romtelecom are si posibilitatea sa contracteze serviciile de acces Internet prin Romtelecom, pe care le folosesc si eu acum. Ca sa nu mai vorbim despre faptul ca toti marii operatori de telefonie mobila ofera solutii se acces la Internet. Nu trebuie neaparat sa ai cablu in bloc pentru asta.

Este adevarat ca participarea la promotia despre care vorbesti este mai restrictiva decat altele. Presupunand ca as putea participa (noi, colaboratorii si angajatii Infopromotii, nu avem dreptul sa participam), nu cred ca ar fi o problema sa-i invit pe toti prietenii mei sa ma voteze. Ar fi astfel si ei interesati, pentru ca ar putea participa la categoria "Votanti". Cred ca sustinatori se vor gasi.

Am mai vazut concursuri de popularitate a unor fotografii si pe alte site-uri si s-ar putea sa se gaseasca multi vizitatori care sa voteze chiar daca ei insisi nu au postat poze, stiind ca astfel se inscriu pentru tragerea la sorti la o alta categorie de premii.

Daca esti barbat, de orice varsta, o poti inscrie pe mama ta in concurs, postand o poza facuta de tine. Cred ca te va lasa sa conduci Volkswagen-ul Passat, daca il castiga

Mult succes la premii si la prajituri tuturor!
Publicat de anonim_2765, in 04 Apr 2008, la 13:08
Raspunde Citeaza
Ideea acestei promotii este interesanta in sine. Doar atat insa. Din start este discriminatorie pentru ca se adreseaza numai femeilor care au copii. Daca acest lucru mai poate fi acceptat cu argumentul ca tema este chiar ideea de "Mama", etc, etc, etc, alte aspecte nu mai pot fi trecute chiar atat de usor cu vederea. Si ma opresc acum numai asupra modului in care este oferit marele premiu. Votarea prin internet este o aventura riscanta si deloc corecta. Dincolo de posibilitatea enorma de fraudare care este foarte greu de controlat (oricat de bine intentionati ar fi organizatorii) intervine discriminarea legata de accesul la internet. Ok, poti trimite fotografia si prin posta, dar nu la asta ma refer. Ci la votarea in sine. Este mai mult decat evident ca sunt avantajati cei de la oras si cu acces la internet. Ce poate face o mama oarecare din satul "x", comuna "Y" care cumpara si ea, asemeni tuturor celorlalti participanti, produsele din promotie, dar care nu are absolut nici o sansa pentru in lumea ei nu exista nici macar notiunea de internet..., cu alte cuvinte nu are rude, prieteni, cunostinte care sa o voteze, pentru ca acestia, facand parte din acelasi mediu, se incadreaza in aceleasi repere legate de accesul la internet...Ar fi, in mod evident, redundanta observatia ca votanti neutrii (de la care aceste persoane pot obtine, teoretic, voturi) nu exista - e aproape utopic sa crezi ca cineva intra pe site si voteaza pur si simplu un necunoscut...Sa nu mai spunem de faptul ca, din pacate, chiar si in multe ORASE din Romania accesul la internet este inca o "poveste" care mai are mult pana sa devina realitate...Discriminarea este evidenta si cred ca orice alt comentariu ar fi de prisos...Premiul este prea important pentru a fi oferit sub "umbrela" atator neclaritati, suspiciuni si discriminari. Este de neanteles cum cei care au conceput aceasta campanie nu au luat in calcul toate aspectele, pentru ca pana la urma o campanie trebuie sa se adreseze tuturor celor care sunt consumatori directi ai produselor implicate, si nicidecum celor avantajati pe criterii arbitrare. Si, in ideea ca cineva ar putea avea opinia ca exagerez si "dramatizez", va ofer un alt argument al "dizertatiei" mele : nu este pentru prima oara cand se intampla acest lucru...- ultima campanie organizata de aceasta companie s-a incadrat, in mare, in aceleasi repere ale discriminarii - atunci restrictia fiind legata de accesul la un magazin care elibereaza bonuri care au inscrise pe ele numele produselor. Asadar ...quod erat demonstrandum...Multumesc.
Discutie noua   Adaugare mesaj
1-10 mesaje din 10
Contact |  Blog |  Termeni şi condiţii |  Politica de confidenţialitate |  Sitemap |  Forum sitemap |  Despre noi
© Netstreet Media