CONTACT BLOG RSS ABONEAZĂ-TE LOGIN
Discutie noua   Adaugare mesaj
1-4 mesaje din 4
Maggi implineste destinele familiei Dragomir/Puha
Publicat de Moderator 1 Infopromotii, in 26 Jun 2009, la 15:32
Raspunde Citeaza
Raspuns pentru: anonim_6523 (25 Jun 2009, 17:32)
Anonimule, te rog insistent sa incetezi acest razboi personal, care nu foloseste nimanui.
Publicat de [Cont sters]: anonim_6523, in 25 Jun 2009, la 17:32
Raspunde Citeaza
Raspuns pentru: Cornel Puha (25 Jun 2009, 16:46)
Vei dona produsele? Vrei sa spui continutul lor, ptr ca ambalajele le-ai trimis la concurs. In plus, nu ai trimis UN plic, ci nenumarate plicuri. Asta ptr ca ai bani multi de investit si ai transformat aceste concursuri intr-o afacere personala a ta si a familiei tale. In acest fel promotiile nu mai au finalitatea teoretica, ci se adreseaza unui esantion extrem de restrans, a celor imbogatiti din concursuri care nu se mai satura si doresc sa fie merei mai bogati, reinvestind o parte din banii castigati.De acord ca faceti acest lucrui in limitele regulamentelor, dar companiile precum Maggi ar trebui sa gaseasca metodele potrivite ptr a impiedica realitatea ca majoritatea premiilor sa ajunga in mainile familiei tale. Au facut un pas timid anul acesta restrictionand la unul pe saptamana numarul de premii saptamanale pe care o persoana il poate castiga. Altfel, s-ar fi intamplat cu siguranta ca in cazul unei mai vechi promotii Delikat in care lisrta de castigatori era plina ochi de numele Dragomir... In alta ordine de idei, am tot dreptul sa-mi expun o parere pe care, cu siguranta, o impartasesc 99,99 la suta dintre cei care va cunosc povestea. Ne-am saturat ca numele voastre sa apara pe toate listele de castigatori numai si numai ptr ca aveti bani de cheltuit, si ma refer aici la sume enorme nu la nimicuri gen sute de roni, asa ca toata povestea nu mai tine de noroc asa cum ar fi normal in cadrul unui concurs cu premii oferite prin tragere la sorti, ci pe un calcul matematic . Normal ca daca o familie are, sa zicem, jumatate dintre plicurile totale inscrise la o promotie sansele de castig sunt enorme, adaugam doar o farama de noroc si...gata cu un nou premiu in visteria voastra...Daca ptr tine adevarul este noroi, e treaba ta. Ptr noi ceilalti adevarul este mijlocul prin care realitatii i se spune pe nume.
Publicat de Cornel Puha, in 25 Jun 2009, la 16:46
Raspunde Citeaza
Raspuns pentru: anonim_6523 (25 Jun 2009, 13:15)
Am trimis ca toata lumea plic cu plic timbrat, si nu eu am cerut sa pun colet ci altcineva care se lauda ca va cheltui 15.000 de euro. Nu eu am fost acela.
Produsele de anul trecut nu le-am mai avut, ca le-am donat. Si oricum nu conta caci anul trecut au participat toate produsele iar eu am avut altele decat acum. Asa ca am cumparat altele anul asta si la fel voi dona produsele la cine are nevoie.
Dar ce te intereseaza? mai arunca o mana de noroi poate asa te vei simti mai bine!
Publicat de [Cont sters]: anonim_6523, in 25 Jun 2009, la 13:15
Raspunde Citeaza
Familia Dragomir/Puha a castigat anul trecut marele premiu in valoare de 100.000 de euro in cadrul promotiei Maggi cu stelutele (castigator Puha Cornel Stanica). In plus, premiul ptr cele mai multe coduri trimise (o bucatarie de 8000 ron sau contravaloarea acestei si cuptoare cu microunde ptr prietenii inscrisi pe formular, care erau in fapt ceilalti membrii ai familiei cu pricina). Premiile zilnice/saptamanale sunt mizilic. Ce au facut ei? Deoarece la promotia de anul trecut nu trebuiau trimise ambalajele, ci doar codurile imprimate pe exteriorul acestora, au pastrat miile de ambalaje cumparate ptr acea promotie si cand a aparut promotia noua ... le-au folosit la aceasta. Asadar, cu aceeasi investitie au impuscat doi iepuri deodata. Ce perere au cei de la Maggi? Este normal ca aceeasi familie sa castige consecutiv premiile mari de la Maggi? E normal ca aceleasi ambalaje sa fie folosite la 2 promotii diferite si pe baza lor sa secastige de doua ori marele premiu? De ce ati facut o asemenea eroare de regulament? De ce ati permis ca ambalaje vechi de un an sa poata fi folosite in cadrul campaniei curente??? Ce facem noi, ceilalti participanti la promotiile voastre, cotizam ptr ca familia Dragomir/Puha sa se imbogateasca? Astept urgent un raspuns de la Maggi. Si le spun din start ca nu ma intereseaza extrase de regulament sau fraze sterile gen "cine trimite mai multe plicuri are mai multe sanse", ca stim si noi chestiile astea. Vreau sa stiu ce parere au ei dspre faptul ca aceeasi famiulie a castigat doi ani la rand marele premiu si, mai mult decat atat, pe baza ACELORASI AMBALAJE. In plus, voi rascoli internetul mai adanc in timp, ca sa descopar ce alte premii de la Maggi a mai castigat aceasta familie in anii anteriori. Asadar, astept raspuns, si nu cu "promptiotudinea" cu care ati oferit pana acum raspunsurile..sau publicarea castigatorilor care chipurile nu fusesera inca validati, cand in fapt validarea la aceasta promotie era o formalitate, ambalajele fiind deja trimise, nefiiund necesara trimiterea lor ulterioara ceea ce ar fi implicat timp, etc. Asteptam sa aflam si cum veti face pe viitor ptr ca acesata familie sa NU MAI AIBA ACCES la castigarea premiilor Maggi si sa impedicati transformarea promotiilor voastre in veritabile afaceri de familie. (Ca un fapt divers, cei din familia Dragomir/Puha au avut chiar si tupeul sa le ceara organizatorilor sa nu mai fie nevoiti sa plateasca timbrele pentru plicuri si sa poata trimite miile de plicuri intr-un singur colet...adica fraierii care trimit un plic, sa plateasac pretul timbrului postal, dar ei care trimit, sa zicem, 10.000 de plicuri ,sa nu plateasca transportul normal prin posta pe baza de plic si timbru.....am chiar curioziratatea daca acest lucru li s-a permis...)
Discutie noua   Adaugare mesaj
1-4 mesaje din 4
Contact |  Blog |  Termeni şi condiţii |  Politica de confidenţialitate |  Sitemap |  Forum sitemap |  Despre noi
© Netstreet Media