CONTACT BLOG RSS ABONEAZĂ-TE LOGIN
Discutie noua   Adaugare mesaj
1-24 mesaje din 24
Lipsa de profesionalism!!!
Publicat de Moderator 1 Infopromotii, in 19 Dec 2008, la 20:53
Raspunde Citeaza
Raspuns pentru: Camelia Popescu (17 Dec 2008, 20:59)
Camelia,
acest forum iti este pus la dispozitie pentru a face sesizari obiective si pe un ton politicos, sesizari pe care noi le aducem la cunostinta organizatorilor. Acesta nu este un loc pentru injurii si limbaj nepoliticos. Iti atragem atentia ca asemenea manifestari iti pot atrage excluderea de pe site. Contam pe tine sa pastrezi un discurs decent.
Succes la premii!
Publicat de Camelia Popescu, in 17 Dec 2008, la 20:59
Raspunde Citeaza
si eu am patit la fel ;niste manageri de doi bani,dar le place cand le cumparam produsele.
Publicat de Moderator 1 Infopromotii, in 12 Dec 2008, la 00:21
Raspunde Citeaza
Raspuns pentru: monika csorba szegi (11 Dec 2008, 21:12)
Monika, nu trebuie neaparat sa ai foarte multe inscrieri. Depinde de noroc. Pe de alta parte, sansele tale cresc proportional cu numarul de inscrieri. Dar asta este valabil pentru orice promotie, cu exceptia acelora la care regulamentul prevede ca un participant nu se poate inscrie decat o data in promotie, insa acestea sunt destul de rare.
Succes!
Publicat de monika csorba szegi, in 11 Dec 2008, la 21:12
Raspunde Citeaza
Raspuns pentru: lucky (20 Nov 2008, 22:06)
Cate inregistrari trebuie sa facem ca sa castigam????? Foarte multe!!!!!!
Publicat de geta, in 10 Dec 2008, la 08:55
Raspunde Citeaza
Raspuns pentru: lucky (20 Nov 2008, 22:06)
SALUT. sunt de acord cu tot ce sa discutat, cu Cipry si cu Lucky.
DA produsele Dr.Oetker super bune, da promotii super rele , si nu spun asta fiindca nu am castigat nimic ci fiindca nu am sanse reale.
DA intradevar cea mai buna metoda este cea cu ambalajul in plic, sau sms cu un cod inscris pe produs .
Care este scopul unei promotii ??? publicitatea ??? sau sa vanda cat mai multe produse?
La promotii de genul inscrieri sau cu voturi , nici nu ma obosesc sa particip, clar se fraudeaza.
Publicat de lucky, in 20 Nov 2008, la 22:06
Raspunde Citeaza
Raspuns pentru: Cipry onofrei (20 Nov 2008, 20:01)
Buna.
Sunt de acord cu tine Cipry-sunt sigura ca organizatorii nu au luat deloc in considerare aceasta optiune.
Deoarece f multe produse din cele participante sunt foarte ieftine (Praf de copt ,Zahar Vanilinat, Zahar Vanilat Bourbon, Drojdie, Tort - Gelee transparent , Tort - Gelee rosu, Întaritor de frisca, Gelatina si altele) care nu costa mai mult de 0.50 Ron.
La un calcul simplu se pot obtine multe variante de inscrieri cu 3 sau 5 Ron care inmultit cu 100 de inscrieri sau chiar cu 1000 nu e deloc mult avand in considerare premiile care se acorda (2500 eur sau 15000 e chiar avantajos si in cazul castigarii unui premiu zilnic a carui valoare este de 252 eur).
Dar se pare ca e ffff greu sa recunosti cand ai gresit
Sa fim seriosi organizatorii nu au luat deloc in calcul aceaste lucruri, dar acum nu prea mai au ce sa faca.
Mult noroc tuturor !!!

Publicat de Cipry onofrei, in 20 Nov 2008, la 20:01
Raspunde Citeaza
Raspuns pentru: Cipry onofrei (20 Nov 2008, 20:00)
aaa....sincer nu cred ca organizatorii au luat in calcul asta , fie vb intre noi
Publicat de Cipry onofrei, in 20 Nov 2008, la 20:00
Raspunde Citeaza
Raspuns pentru: Moderator 2 Infopromotii (20 Nov 2008, 11:41)
1 sg premiu si bun... un bon de 15.000 euro cred ca toti ar cumpara 500 de produse
Publicat de Moderator 2 Infopromotii, in 20 Nov 2008, la 11:41
Raspunde Citeaza
Raspuns pentru: lucky (19 Nov 2008, 16:55)
Draga Lucky,

Admitand ca ceea ce spui tu ar putea fi realizabil, putem presupune ca o persoana se va inscrie de 100 de ori fara a fi achizitionat produsele participante in prealabil. In conformitate cu regulamentul, in momentul in care ar fi extras castigator al unui singur premiu, va trebui sa trimita pentru validare 100 x 5 ambalaje care sa intruneasca toate conditiile si sa aiba exact denumirile din formularele de inscriere. Asadar sansele de astfel de fraude scad dramatic. Cu siguranta organizatorii au luat in calcul aceasta posibilitate.

Mult succes!
Publicat de lucky, in 19 Nov 2008, la 16:55
Raspunde Citeaza
Raspuns pentru: anonim_6794 (19 Nov 2008, 09:29)
Buna.
Nu ma multumeste deloc acest raspuns.
Organizatorii au raspuns pur si simplu printr-un citat din regulament prin care imi transmit mie cum se intra in posesia premiului castigat- ori eu asta am inteles foarte bine din citirea regulamentului.
Ceea ce mi-ar fi placut mie ar fi fost sa inteleaga si ei ceea ce am dorit eu sa le transmit - si anume ca prin aceaste modalitati de inscriere lasa loc producerii mai multor fraude.
Si daca nu m-am exprimat destul de explicit in primul mesaj as dori sa le dau un exemplu:
X se poate inscrie in fiecare zi cu "x" mesaje pe zi care nu il costa absolut nimic (daca se inscrie prin intermediul internetului), deoarece nu a achizitionat produsele.
In momentul in care este declarat castigator si tr. sa trimita ambalajele ABIA ATUNCI le achizitioneaza, ceea ce nu este corect pt cei care chiar au produsele in momentul inscrierii.
Ceea ce eu doresc este ca ei sa recunoasca ca este foarte prost organizata aceasta promotie (desi produsele sunt extraordinare).
Corect ar fi fost sa se trimita 5 ambalaje diferite prin plic, iar daca chiar s-a dorit o metoda mai moderna (SMS sau internet) ar fi trebuit sa aiba niste coduri pe produsele participante pe care sa le trimiti, iar in momentul in care esti declarat castigator sa trimiti acele coduri.
Pentru ca asa e f simplu sa trimiti mesaje,iar produsele sa le cumperi doar dupa ce ai castigat. Cum se asigura ei ca eu am produsele in momentul inregistrarii???
Va multumesc pt transmiterea mesajului meu organizatorilor si va rog sa le transmiteti si acest mesaj.
De data aceasta astept un raspuns adevarat si nu un citat din regulament pe care va asigur ca l-am inteles perfect.
Va multumesc mult de tot.
Bafta tuturor !
Publicat de Moderator 2 Infopromotii, in 19 Nov 2008, la 15:57
Raspunde Citeaza
Raspuns pentru: Moderator 1 Infopromotii (17 Nov 2008, 11:32)
Draga Lucky,

Iata raspunsul organizatorilor pentru tine:
"Orice participant se poate inscrie in campanie folosind unul din cele 3 canale: SMS, internet sau infoline. In cazul in care un participant este extras castigator, pentru a fi validat acesta trebuie sa trimita toate ambalajele produselor Dr. Oetker cu care s-a inscris in campanie.

Fiecare inscriere facuta prin unul din cele 3 canale puse la dispozitie reprezinta o sansa in plus de a castiga unul din premiile campaniei.
Cu cat ai mai multe inscrieri cu atat ai mai multe sanse de castig!

Iti dorim mult succes in continuare!"

Mult succes!
Publicat de anonim_6794, in 19 Nov 2008, la 09:29
Raspunde Citeaza
Raspuns pentru: Moderator 1 Infopromotii (17 Nov 2008, 12:10)
Va multumesc pentru mesaj.
Am fost contactata si prin e-mail si am transmis detaliile cerute.
Publicat de Moderator 1 Infopromotii, in 17 Nov 2008, la 12:10
Raspunde Citeaza
Raspuns pentru: anonim_6794 (14 Nov 2008, 17:02)
Salutare din nou, anonim_6794!
Dupa cum te-am anuntat si pe e-mail, ca raspuns la sesizarea ta venita prin intermediul rubricii de contact de pe site, organizatorii ne-au transmis ca pliculetele ti-au fost trimise prin intermediul unei agentii si ca ei nu cunosc data la care reprezentantii agentiei ti-au trimis produsele.
Te rugam sa ne scrii folosind rubrica de contact de pe site si sa ne spui in ce data ti-au parvenit produsele si care este adresa la care ti-au fost livrate, pentru ca organizatorii sa poata verifica unde s-a produs greseala.
Succes!
Publicat de Moderator 1 Infopromotii, in 17 Nov 2008, la 11:32
Raspunde Citeaza
Raspuns pentru: lucky (15 Nov 2008, 20:02)
Salut, Lucky!
Parerea ta va ajunge la organizatori. Intotdeauna ajunge, deoarece noi le semnalam mesajele postate de voi in pagina promotiei sau pe forum.
Mult succes!
Publicat de lucky, in 15 Nov 2008, la 20:02
Raspunde Citeaza
Buna.
Am participat pana acum la aproape toate promotiile organizate de SC Dr. Oetker SRL (exceptie cea cu mama anului care a fost cam restrictiva din punct de vedere al persoanelor care aveau drept de participare).
Pana la acea promotie mi s-au parut f. bine organizate promotiile Dr. Oetker si pt. ca imi plac si produsele lor am participat - si am si castigat
Dupa promotia cu mama anului votat asteptam o promotie mai bine organizata de Dr. Oetker - asa cum ma obisnuisem.
Cu mare parere de rau pot sa spun ca si organizarea acestei campanii m-a dezamagit, deoarece lasa loc multor fraude.
As fi preferat sa trimit cele 5 ambalaje diferite in plic- astfel incat aveam certitudinea ca as fi avut sanse in functie de nr. plicurilor trimise.
Nu acelasi lucru il pot spune si despre modalitatile alese pt. inscrierea in aceasta promotie.
De exemplu se pot trimite fffff multe mesaje si sa nu fi achizitionat produsele,iar in momentul in care esti declarat castigator si tr sa trimiti ambalajele-abia atunci sa le achizitionezi.
Acest gen de inscrieri mi se pare corect in momentul in care tr sa trimiti prin SMS sau pe internet un cod de pe produsele participante,dar asa....
Poate v-am plictisit cu mesajul meu prea lung, dar as dori ca parerea mea sa ajunga si la urechile organizatorilor.
Va multumesc si mult noroc tuturor !
Publicat de Cipry onofrei, in 14 Nov 2008, la 22:10
Raspunde Citeaza
cat despre numele celor 10 castigatori de la promotia cu plicuile... nu a aparut nici promotia pe site-ul oficial ...ce sa mai zic de lista castigatorilor?
Publicat de Cipry onofrei, in 14 Nov 2008, la 22:08
Raspunde Citeaza
Raspuns pentru: anonim_6794 (14 Nov 2008, 17:02)
este vb despre o alta promotie de la dr Oetker in care s-a trimis niste plicuri cu un formular pe care trebuia sa il completeze 3 prieteni si 3 pliculete de zahar - despre asta vorbeste anonimul de mai jos
bon , cat despre validare mi se pare o mare batjocora din partea agentiei .... e vb despre "S.C. MERCURY360 COMMUNICATIONS S.R.L" - conform regulamentului camp. cu ceasurile .... agentie care mi-a invalidat si mie 3 premii la L'oreal pe motiv ca nu am scris in titlul e-mailului numele promotiei...desi se putea obs f clar de pe bon ce produs am cumparat....no comm. made in Romania
Publicat de anonim_6794, in 14 Nov 2008, la 17:02
Raspunde Citeaza
Raspuns pentru: Moderator 2 Infopromotii (14 Nov 2008, 16:52)
Nu am spus ca am cumparat produse expirate (pentru ca stiu sa citesc pe ambalaj in momentul in care cumpar un produs, in acest caz semnalam conducerii magazinului), ci ca aceste pliculete cu zahar vanilat MI-AU FOST TRIMISE DEJA EXPIRATE de catre organizatori, ca urmare a inscrierii mele in promotie, pliculete pe care trebuia sa le impart cu cei dragi....
Publicat de Moderator 2 Infopromotii, in 14 Nov 2008, la 16:52
Raspunde Citeaza
Raspuns pentru: anonim_6794 (14 Nov 2008, 16:23)
Draga Anonim_6794,

In ceea ce priveste produsele expirate, magazinul de la care le-ai cumparat se face vinovat si nu producatorul care nu are nici un control asupra momentului in care magazinele ii comercializeaza produsul.

Mult succes!
Publicat de anonim_6794, in 14 Nov 2008, la 16:23
Raspunde Citeaza
Raspuns pentru: Moderator 2 Infopromotii (13 Nov 2008, 16:11)
Am fost sunata de o persoana, care cu multa parere de rau si la fel de multa seninatate, mi-a transmis ca nu mai poate fi facut nimic in acest sens si mi-a recomandat calduros sa particip la alte promotii, poate voi avea norocul sa fiu pacalita din nou;
Cu siguranta, Dr. Oetker cu toate promotiile lui va disparea din lista mea, pentru ca este de neconceput cu cata lipsa de profesionalism isi trateaza cumparatorii si au pretentia ca acestia sa-si incerce norocul in continuare.

Cat despre produsele expirate trimise...a ramas la fel. Mi-a mai ramas speranta ca Protectia Consumatorului va face ceva in acest sens
Publicat de Moderator 2 Infopromotii, in 13 Nov 2008, la 16:11
Raspunde Citeaza
Raspuns pentru: anonim_6794 (13 Nov 2008, 11:24)
Draga Anonim_6794,

Am primit mesajul organizatorilor pentru tine:
"Stimate consumator,

Va multumim pentru participarea dumneavoastra la promotiile Dr. Oetker.
Promotia "Mama Anului! Votat!" a fost realizata cu o agentie, iar dumneavoastra ati intrat in contact cu angajatii acelei agentii.
Tinem sa va precizam ca daca documentele dumneavoastra au indeplinit conditiile de validare, nefiind necesara semnatura dumneavoastra pe acele documente, trebuia sa va primiti premiul.

Avem rugamintea sa ne furnizati numele dumneavoastra pentru a face mai multe cercetari cu privire la premiul pe care nu l-ati primit.

Va multumim pentru intelegere,

Echipa Dr. Oetker Romania "

Iti sugeram sa folosesti rubrica "Contact" din josul site-ului pentru a ne trimite datele tale.

Mult succes!
Publicat de anonim_6794, in 13 Nov 2008, la 11:24
Raspunde Citeaza
Raspuns pentru: Moderator 2 Infopromotii (13 Nov 2008, 11:11)
Multumesc pentru raspuns.
Astept cu interes si raspunsul organizatorilor.

Publicat de Moderator 2 Infopromotii, in 13 Nov 2008, la 11:11
Raspunde Citeaza
Raspuns pentru: anonim_6794 (13 Nov 2008, 09:02)
Draga Anonim_6794,

Nu ti-am aprobat acelasi comentariu si in pagina promotiei, pentru ca se repeta, dar i-am anuntat pe organizatori despre sesizarea ta.

Mult succes!
Publicat de anonim_6794, in 13 Nov 2008, la 09:02
Raspunde Citeaza
Am fost declarata castigatoare la promotia Mama zilei; am fost sunata de un reprezentant al companiei si mi s-a transmis sa trimit in 2 zile prin fax mai multe documente, printre care certificatul de nastere al copilului (sa dovedesc ca sunt mama) si bonurile care demonstrau ca am cumparat produsele (probabil isi imaginau ca le-am adunat de prin cosurile de gunoi...)
Mi s-a confirmat ca le-au primit si mi-au spus sa astept premiul constand intr-un ceas. Dupa o luna am sunat sa vad ce se intampla cu premiul meu de nu mai ajunge si supriza!!! de fapt nu am fost validata pt ca nu am semnat pe bonuri, lucru care nu mi s-a transmis. Daca Dr Oetker nu isi instruieste angajatii privind conditiile de validare, nu e vina mea. Mie mi s-a spus ca am castigat. Am ramas cu un gust amar si nu voi mai cumpara niciodata produse marca Dr. Oetker.
Si ca sa ma convinga definitiv de acest lucru, plicurile de zahar vanilat trimise pentru a fi impartite cu cei dragi erau expirate inainte sa se termine campania. Ma intreb ce parere are Protectia Consumatorului de asta?!
Discutie noua   Adaugare mesaj
1-24 mesaje din 24
Contact |  Blog |  Termeni şi condiţii |  Politica de confidenţialitate |  Sitemap |  Forum sitemap |  Despre noi
© Netstreet Media