CONTACT BLOG RSS ABONEAZĂ-TE LOGIN
Discutie noua   Adaugare mesaj
1-4 mesaje din 4
Concurs,de ochii lumii?
Publicat de [Cont sters]: anonim_5214, in 07 Jan 2010, la 00:43
Raspunde Citeaza
Raspuns pentru: Moderator 1 Infopromotii (05 Jan 2010, 13:34)
Stimate Moderator iti urez La Multi Ani si tie si tuturor celor care scriu pe forum.In legatura cu raspunsul organizatorilor,concursului Rama,raman la parerea mea: NU CASTIGATOAREA, organizatorii au incalcat regulamentul!!!Degeaba,redau reteta,se citeste clar si pacat ca ceilalti participanti la concurs au fost intr-un fel dezavantajati.Repet,in reteta castigatoare nu se da tipul uleiului-floarea soarelui,rapita,etc,tipul de grasime vegetala-palmier,cocos.Reteta a fost scrisa dupa ureche si nerespectand reteta SCRISA in filmul de prezentare! Pe viitor,am sa particip si eu la concursuri si sper sa nu intalnesc incalcari de regulament,culmea,de organizatori!
Publicat de Moderator 1 Infopromotii, in 05 Jan 2010, la 13:34
Raspunde Citeaza
Raspuns pentru: anonim_5214 (31 Dec 2009, 03:02)
Salut! Am primit lamuriri din partea organizatorilor pentru tine:

"In legatura cu comentariul postat pe forum, dorim sa facem urmatoarele precizari:
Persoana care a publicat comentariul spune ca Doamna Anica Serban, castigatoarea, ar fi aratat ca "se freaca margarina cu galbenusurile, pana se intaresc galbenusurile". In realitate, lucrurile nu stau asa. Am verificat din nou reteta postata de castigatoare, disponibila aici:
http://www.desprerama.ro/retete-page-10.html
(reteta cu numarul 240), iar mentiunea semnalata nu se regaseste absolut deloc. Mai mult, am exportat intreaga reteta; iata cum suna:

Margarina de casa
Incrediente:20 g grasime vegetala solida
3 linguri ulei vegetal
2 linguri galbenusi de ou
2 linguri lapte sau apa
sare dupa gust suc de lamaie verdeata
Perparare:Se topeste grasimea vegetala pe bain-marie sau in cuptorul cu microunde.Se pune bolul cu grasimea topita intr-un bol mai mare cu apa rece(apa cu ghiata).Grasimea si uleiul vegetal se amesteca cu telul sau cu mixerul pana ce compozitia incepe sa se solidifice si sa capete co culoare albicioasa.Dupa ce capata o consistenta smantanoasa se adauga galbenusul de ou,iar dupa ce se ingroasa galbenusul se adauga laptele sau apasi se continua amestecarea.Se scoate bolul cu margarina care este aproape gata din bolul cu apa rece si se adauga sucul se lamaie,sare dupa gust,iar la final se asezoneaza cu verdeata.Se amesteca in continuare pana la obtinerea consistentei dorite.

Aceasta respecta regulile concursului, prin urmare a fost luata in considerare la tregerea la sorti si a fost extrasa castigatoare."
Publicat de Moderator 1 Infopromotii, in 01 Jan 2010, la 14:37
Raspunde Citeaza
Raspuns pentru: anonim_5214 (31 Dec 2009, 03:02)
Draga Anonim, am anuntat organizatorii despre mesajul tau si speram sa primim un raspuns pentru tine dupa ce se intorc din vacanta. Iti dorim un an nou frumos si bun, cu sanatate si multe bucurii.
Publicat de [Cont sters]: anonim_5214, in 31 Dec 2009, la 03:02
Raspunde Citeaza
M-am uitat de curiozitate,pe site si am citit in mare parte,din retete.Unii participanti,cu toata familia,s-au copiat unii dupa altii,unele retete ale acelorasi participanti erau pur si simplu identice.Oare,de ce n-au fost descalificati,nu stiu,greseala organizatorilor! In schimb castigatoarea,a scris o reteta,care m-a facut sa rad si cred ca cine s-a ocupat cu citirea retetelor ,reteta castigatoarei N-A CITIT-O.Exemplificare:in regulament se specifica ca retetele scrise sa fie cat mai aproape de reteta,care apare in filmuletul de pe site,respectiv se freaca grasimea vegetala in bolul pus peste alt bol cu apa si gheata,pana incepe sa se intareasca,apoi se pun galbenusurile,sare,suc lamaie,lapte,etc.D-na castigatoare,Anica Serban,scrie ca se freaca margarina cu galbenusurile,pana se intaresc galbenusurile,de cand si unde a vizionat acest lucru?Reteta e scrisa alandala,fara a se specifica tipul de grasime vegetala,tipul de ulei folosit,desi regulamentul specifica acest lucru.Sa nu se interpreteze gresit,dar nu cred ca s-a acordat corect,adica castigatoarea nu e de vina ci organizatorii,care organizeaza concursuri cu regulamente incalcate de aceiasi organizatori.Daca credeti,ca am gresit cu ceva,cititi reteta de pe site,poz 240,si urmariti filmuletul apoi comparati.Cititi si regulamentul!!!Sarbatori Fericite si la mai multe concursuri!!!
Discutie noua   Adaugare mesaj
1-4 mesaje din 4
Contact |  Blog |  Termeni şi condiţii |  Politica de confidenţialitate |  Sitemap |  Forum sitemap |  Despre noi
© Netstreet Media